Klausimai ir kontaktinė informacija

AURA BOTANICA

Kuo Aura Botanica priemonės skiriasi nuo kitų?

Aura Botanica yra profesionalios, prabangios plaukų priežiūros priemonės, kurių sudedamosios dalys išgaunamos iš gamtos.

 

Mes sukūrėme 4 priemonių liniją blankiems, nualintiems plaukams, vidutiniškai šiose priemonėse natūralios sudedamosios dalys vidutiniškai sudaro 98 %*:

– Bain Micellaire formulėje yra 96 %* natūralios kilmės sudedamųjų dalių, 99 % sudedamųjų dalių yra biologiškai skaidžios**

– Soin Fondamental formulėje yra 97 %* natūralios kilmės sudedamųjų dalių, 99 % sudedamųjų dalių yra biologiškai skaidžios**

– Concentre Essentiel formulėje yra 99 %* natūralios kilmės sudedamųjų dalių, 99 % sudedamųjų dalių yra biologiškai skaidžios**

– Essence d'Eclat formulėje yra 99 %* natūralios kilmės sudedamųjų dalių, 96 % sudedamųjų dalių yra biologiškai skaidžios**

 

Šiose formulėse nėra sulfatų***, silikonų ir parabenų, naudojamų kvapiųjų medžiagų biologinio skaidumo rodiklis yra aukštas, o jose esantys Samoa kokosų aliejus ir Maroko arganų aliejus išgaunami atsakingai. 

Pristatydama šį priemonių asortimentą, Kérastase sėkmingai įgyvendino savo siekį sukurti lengvumo ir sveiko žvilgesio suteikiančias plaukų priežiūros priemones.

Kokie plaukai yra blankūs, nualinti?

Blankiems, nualintiems plaukams trūksta žvilgesio, jiems reikia maitinamosios priežiūros. Ši problema gali būti aktuali šių tipų plaukams: normalūs ir šiek tiek jautrūs plaukai, kurie linkę šiauštis, sausi, neišvaizdūs, ne per ploni, ne per stori, gali būti dažyti.

Ką Aura Botanica priemonės suteikia plaukams?

Aura Botanica priemonės plaukams suteikia ilgalaikį maitinimą 48 valandas dėl stiprios formulės, kurioje yra natūralių sudedamųjų dalių, jie nesielektrina ir tampa 4 kartus žvilgesni*. 

(*instrumentiniai tyrimai po Bain + Soin + Concentré naudojimo)

 

Aura Botanica suteikia plaukams sveiko žvilgesio ir lengvumo, kartu juos intensyviai maitina ir pašalina plaukų šiaušimąsi.

Kodėl Aura Botanica priemonėse tiek daug natūralios kilmės sudedamųjų dalių?

Mes esame įsitikinę, kad natūralumas ir tvarumas padeda pasiekti puikių rezultatų. Sukurtas visas priemonių asortimentas, kuriose vidutiniškai yra 98 % natūralių sudedamųjų dalių, užtikrinančių akivaizdžius rezultatus ir malonų naudojimą. Aura Botanica išreiškia mūsų įsitikinimą, kad priemonės su dideliu natūralių sudedamųjų dalių kiekiu gali veiksmingai puoselėti jūsų plaukus ir kartu tausoti aplinką. 

 

Natūralios mūsų formulės sudedamosios dalys derinamos su kai kuriomis sintetinėmis medžiagomis, kurios visada tik aukščiausios kokybės.

Kai kurių prekių ženklų atstovai teigia, kad jų produktuose yra 100 % natūralių sudedamųjų dalių. Kodėl taip nėra Aura Botanica priemonėse?

Kérastase specialiai pasirinko nekurti 100 % natūralių produktų dėl to, kad priemonių veiksmingumas nebūtų kompromiso rezultatas. Tačiau šiame asortimente yra labai daug natūralių sudedamųjų dalių (vidutiniškai 98 %*), o priemonėse Concentré Essentiel ir Essence d’Eclat – net 99 % natūralių žaliavų. 

 

Keli procentai priemonėse esančių nenatūralios kilmės sudedamųjų dalių užtikrina aukštą kosmetikos priemonėms keliamus reikalavimus atitinkančią formulės kokybę. Jei ateityje bus sukurta 100 % natūralios sudėties formulė, kuri atitiks būtinus plaukų priežiūros standartus, mes tikrai įtrauksime tokią priemonę į savo asortimentą. 

Kalbama, kad Kérastase sukūrė savo priemonių formules nuo nulio. Be to, naudojamos sudedamosios dalys yra žinomos. Kas tokiu atveju buvo inovacija kuriant formules? Kokių natūralios kilmės sudedamųjų dalių yra tik Kérastase priemonėse? 

Aura Botanica idėja nėra sudedamosios dalys, kurios būtų prieinamos tik mums ar būtų apskritai labai retos. Mūsų unikalumas slypi tame, kad Aura Botanica formulė buvo pradėta kurti nuo nulio ir laikantis reikalavimo, kad priemonėse turi būti ne mažiau kaip 96 % natūralios kilmės sudedamųjų dalių, jos turi būti didelio biologinio skaidumo**, taip pat jose negali būti silikono, sulfatų *** ir parabenų, taip pat negali būti jokių išlygų dėl priemonių naudojimo patogumo ir jų veiksmingumo. 

Kodėl manoma, kad Aura Botanica formulės sukūrimas pareikalavo drąsos?

Aura Botanica kūrimas truko daugiau kaip 18 intensyvaus darbo mėnesių, nes viskas buvo pradėta nuo nulio. Buvo sukurta daugiau nei 50 formulių, iš kurių atrinktos geriausios, atitinkančios griežtus kriterijus:

• Aukštas natūralių sudedamųjų dalių ir biologinio skaidumo lygis: formulėse vidutiniškai yra 98 % natūralių sudedamųjų dalių, jų biologinio skaidumo lygis yra 98 %**, nėra sulfatų***, silikonų, parabenų. 

• Įmantrus ir malonus naudojimas: unikali puoselėjanti tekstūra ir elegantiškas aromatas maloniai veikia pojūčius ir suteikia plaukams sveiko žvilgesio, tačiau jų neapsunkina. Pavyzdžiui, sukurta vonelė, kurioje yra natūralios kilmės sudedamųjų dalių ir nėra sulfatų*** ir silikono. Ši vonelė suformuoja lengvas, purias putas, kurios švelniai, bet veiksmingai valo plaukų skaidulas. 

• Nepriekaištingas veikimas: neprilygstami rezultatai, įskaitant ilgalaikį maitinimą 48 valandas, 72 valandoms pašalinamas plaukų elektrinimasis ir šiaušimasis, plaukai tampa sveiki, 4 kartus labiau žvilga (instrumentinis tyrimas po Bain + Soin + Concentré naudojimo) ir stipresni (instrumentinis tyrimas po Essence d’Éclat naudojimo).

 

Kaip buvo atrinktos pagrindinės Aura Botanica sudedamosios dalys?

Aura Botanica formulėje naudojami Samoa kokosų aliejus ir Maroko arganų aliejus pasirinkti dėl 3 pagrindinių priežasčių:

• juose yra viena kitą papildančių riebalų rūgščių

Samoa kokosų aliejuje gausu lauro rūgšties (sočiosios riebalų rūgšties), kuri yra pakankamai smulkus lipidas, galintis prasiskverbti į plaukų skaidulas. Maroko arganų aliejų Atlaso kalnuose gyvenantys berberai naudoja jau daug šimtmečių, nes juose yra daug tokių lipidų, kaip omega 6 (polinesočiosios riebalų rūgštys) ir omega 9 (mononesočiosios riebalų rūgštys).

• jų poveikis plaukams yra įrodytas

Tyrimai patvirtina, kad Samoa kokosų aliejus dėl jame esančio didelio lauro rūgšties kiekio gali giliai įsiskverbti į plaukų skaidulas ir sveikatinti plaukus. Aliejus saugo, drėkina ir maitina plaukus, juos išlygina. 

Kokosų aliejų papildo arganų aliejus, maitinantis sausus ir nualintus plaukus, ir suteikiantis jiems švelnumo ir žvilgesio. 

• tai natūralios ir atsakingai išgaunamos sudedamosios dalys

Kokosų aliejus yra sertifikuotas, šaltai spaustas ekologiškas aliejus iš Samoa, devynių salų grupės Ramiojo vandenyno pietuose. Rankomis atrinktus kokosų riešutus perkame iš pelno nesiekiančios organizacijos „Women in Business Development“. Pagal šį projektą daugiau kaip 100 žmonių gauna nuolatines pajamas, kurios leidžia jiems likti gyventi salose ir investuoti į sveikatos ir mokymo programas. 

Arganų aliejus yra ekologiškas rankų darbo aliejus. Augalų riešutai renkami arganų miškuose, užimančiuose 8 000 m² plotą, jie yra įtraukti į UNESCO gamtos paveldo sąrašą. Bendradarbiaujame su organizacija „Targanine“, 334 moterų kooperatyvu Maroko pietvakariuose, kuri moko auginti arganus tausojant miškus, taip pat padeda atkurti miškus ir organizuoja raštingumo skatinimo programas. 

Aura Botanica yra tų pačių sudedamųjų dalių (kokosų aliejaus ir arganų aliejaus), kurios rinkoje naudojamos jau daug metų. Tad kodėl jo poveikis yra kitoks, jei sudedamosios dalys yra tos pačios?

Aura Botanica priemonės yra unikalios tuo, kad natūralios kilmės sudedamosios dalys yra kiekvienos formulės pagrindas, jų koncentracija yra didelė. Pavyzdžiui, vonelės sulfatai pakeisti ne sintetinėmis, o natūraliomis paviršiaus aktyviosiomis medžiagomis. Bain Micellaire jų yra trys, todėl ši vonelė švelniai plauna plaukų skaidulas. 

 

Pažymėtina, kad tai ne bet kokie kokosų ir arganų aliejai, tai itin atsakingai išgauti aliejai vykdant „L’Oréal’s Solidarity Sourcing“ programą, kuri užtikrina sąžiningas kainas ir tam tikras pirkimo apimtis, leidžiančias vietinių gyventojų šeimoms ilgai verstis savo verslu.

Kodėl Aura Botanica priemonės priklauso aukščiausiai kainų klasei?

Užtikrinant sąžiningą ir subalansuotą sudedamųjų dalių pirkimo kainą, sukurtos formulės gamyba tampa palyginti brangi. Todėl Aura Botanica priemonės patenka tarp prabangesnių priemonių, kurių kainos visada aukštesnės už vidutines. Be to, Aura Botanica priemonėse yra daug natūralių sudedamųjų dalių (vidutiniškai 98 %), kurios pasižymi dideliu biologiniu skaidumu ir užtikrina nepakartojamą rezultatą. Jos išgaunamos atsakingai, išsiskiria maloniu aromatu ir tekstūra, tai išties prabangios plaukų priežiūros priemonės. Ir profesionalams, ir klientams Aura Botanica yra mūsų prabangos standartas. 

Kodėl Kérastase svarbu, kad priemonės būtų įkvėptos gamtos ir biologiškai skaidžios?

Kérastase siekia būti prabangiu ir kartu atsakingu prekių ženklu. Pastaraisiais metais mes padarėme proveržį šia kryptimi, todėl mūsų priemonių formulės ir pakuotės dabar yra draugiškesnės aplinkai. 

Kodėl Kérastase pristatė priemonių asortimentą, kuriame yra tiek daug natūralių sudedamųjų dalių?

Kérastase siekia patenkinti klientų norus ir poreikius. Pastebėjome, kad vis daugiau moterų svarbu natūralumas, tačiau tai nėra tik atsakas į dalies klientų pageidavimus. Aura Botanica yra mūsų natūralaus grožio pagrindas. Kérastase ir toliau taikys tvarumo principus visoms priemonėms, tačiau pripažįsta, kad natūralių medžiagų veiksmingumas yra ribotas, tad kirpėjams ir klientams bus siūlomos tik efektyvios formulės.

Daugiau nei 50 metų Kérastase yra įkvėpta gamtos, ir vertingos natūralios sudedamosios dalys įeina į daugybės mėgstamų priemonių sudėtį. 7 dešimtmetyje buvo sukurtas plaukų balzamas Kéraplasma, kuriame yra daug augalinių sudedamųjų dalių. 8 dešimtmetyje Kérastase pristatė pasauliui pirmąją plaukų kaukę Masque Kérastase à l’Huile de Germes de Maïs, papildytą kukurūzų gemalų aliejumi. Po metų buvo sukurtas pirmasis apsauginis plaukų aliejus Soin d’Huile Végétale. 2010 m. Elixir Ultimite pranešė apie naują erą plaukų aliejų pasaulyje. Nuo 2013 m. ipagrindinėse Nutritive formulėse pradėtos naudoti stiprių maitinamųjų savybių turinčios vilkdalgių šaknys. Šiandien Aura Botanica vykdo prekių ženklo įsipareigojimus siūlydama visą asortimentą priemonių su natūralios kilmės sudedamosiomis dalimis. 

Kas Aura Botanica priemonėms suteikia spalvą?

Aura Botanica priemonėse nėra dirbtinių dažiklių. Bain Micellaire ir Soin Fondamental nudažo karamele, natūralia sudedaąja dalimi, o Concentré Essentiel ir Essence d’Eclat yra visiškai be jokių dažiklių. 

Kurios sudedamosios dalys padeda Bain Micellaire pasiekti tokį puikų plaukų plovimo rezultatą?

Bain Micellaire vonelėje yra natūralių ir atsinaujinančių paviršiaus aktyviųjų medžiagų (kokosų betaino, kokosų gliukozido, natrio laurilo sarkosinato), tačiau nėra nė silikonų, nė katijonų polimerų, kurių paprastai dedama į šampūnus, kad plaukai akimirksniu taptų švelnūs kaip šilkas. Natūralios paviršiaus aktyviosios medžiagos leidžia formulei užtikrinti veiksmingą, bet švelnų plovimą.  Naudojant kartu su Soin Fondamental (papildytu arba nepapildytu Concentré Essentiel), plaukams užtikrinamas subalansuotas maitinimas ir puoselėjimas, jie pradeda sveikai žvilgėti. 

Kodėl Soin Fondamental neapsunkina plaukų? Kokios sudedamosios dalys kitose priemonėse tai sukelia?

Soin Fondamental priemonė sukurta taip, kad plaukai gautų nei mažiau, nei daugiau, nei jiems reikia. Naudojant kartu su Concentré Essentiel, pasiekiamas optimalus rezultatas net prižiūrint reikliausių tipų plaukus. 

 

Yra įvairių sudedamųjų dalių, kurios gali apsunkinti plaukus, dažniausiai tai susiję su priemonės formulės kūrimo procesu. 

Aura Botanica gali suteikti plaukams lengvumo ir sveiko žvilgesio, nes šių priemonių formulėje pasiektas idealus natūralių aliejų suderinamumas, užtikrinantis plaukų maitinimą, tačiau jų neapsunkinantis.

Kaip naudoti Concentré Essentiel? 

Concentré Essentiel galima naudoti įvairiai ir pritaikyti pagal poreikius. Šią priemonę galima naudoti:

– Kaip priemonę prieš plaunant plaukus su Bain Micellaire, ištepant visus plaukus ir jų galiukus, kad plaukai būtų pamaitinti ir lengvesni

– Kaip galvos odos priežiūros priemonę prieš plaunant plaukus, norint maitinti ir pašalinti sausumą

– Kaip papildomą maitinamąją priemonę, sumaišius su Soin Fondamental (rekomenduojama 10 g Concentré Essentiel papildyti 2 dozėmis Soin Fondamental)

– Kaip kūno masažo aliejų, maitinantį ir gražinantį odą (atkreipkite dėmesį, kad priemonė netinka veido odai)

Jei Elixir Ultime yra priemonių su aliejumi asortimentas, tai kokia Aura Botanica paskirtis?

Galutinis rezultatas yra gana skirtingas, nes Elixir Ultime suteikia lengvo žvilgesio ir tradicinę Kérastase priežiūrą, o Aura Botanica – švelnų, sveiką žvilgesį ir lengvumą. Be to, kuriant Aura Botanica priemones nesiekiama naudoti tik aliejus, nors šiuo metu tai svarbiausia, ateityje planuojama pasiūlyti ir kitų produktų, kuriuose bus natūralių veikliųjų medžiagų. 

Ar Kérastase priemonės išbandomos su gyvūnais?

Kérastase, kaip ir kitų L’Oréal ženklų produktai ir jų sudedamosios dalys nebandomos su gyvūnais, dėl to nesikreipiama ir į kitus. Tai patvirtina ir faktas, kad kosmetikos bandymai su gyvūnais yra uždrausti Europos Sąjungoje, Indijoje, Izraelyje ir Norvegijoje. 

Daugiau informacijos:

http://www.Loreal.com/Sustainability/l% C3 % A9al ' or-answers/question-of-the-animal-testing/frequently-asked-questions

DALINTIS GROŽIU SU VISAIS – NATŪRALU IR ATSAKINGA

Kas yra natūralios kilmės sudedamoji dalis?

(Apibrėžtis pagal naująjį ISO 16128-1 standartą), Sudedamoji dalis yra natūralios kilmės, jei ji yra išsaugota nepakeista arba apdorota išsaugant daugiau nei 50 % jos pradinės molekulinės struktūros.

Koks skirtumas tarp natūralios kilmės ir natūralių sudedamųjų medžiagų?

Natūralios sudedamosios dalys išgaunamos iš augalinių šaltinių (gėlės, medžiai, javai, dumbliai...), o jų natūralios kilmės statusą lemia apdorojimo procesai. 

Jei procesas leidžia išsaugoti ne mažiau kaip 50 % originalios molekulinės struktūros, sudedamoji dalis laikoma natūralios kilmės. 

Kas yra ekologiška sudedamoji dalis?

Naujoji ekologiškų sudedamųjų dalių apibrėžtis pateikta naujajame ISO 16128-1 standarte (ISO = techninių apibrėžčių gairės), ir joje teigiama, kad tokios sudedamosios dalys auginamos ekologinės žemdirbystės būdais arba renkamos laukinėje gamtoje. 

Pavyzdžiui, Aura Botanica formulėms naudojami kokosų ir arganų aliejai yra sertifikuotos ekologiškos sudedamosios dalys.

Ar Aura Botanica formulės yra sertifikuotos kaip ekologiškos?

Produktus kaip ekologiškus sertifikuoja nepriklausomos organizacijos, jei jie pagaminti laikantis reikalaujamų standartų. Labai sudėtinga sertifikuoti produktą kaip ekologišką, nes kai kurių sudedamųjų dalių nukrypimai neleidžiami, o sintetinės medžiagos draudžiamos. Be to, minimalus ekologiškų sudedamųjų dalių kiekis, kuris turi būti produkte, gali būti skirtingas, pavyzdžiui, pagal Europos standartą „COSMOS“ jų turi būti 10–20 %. Aura Botanica formulė sukurta ne tam, kad gautų sertifikatus, o tam, kad būtų naudojamos sertifikuotos sudedamosios dalys. 

Kas yra biologinis skaidumas?

Tai organinių molekulių gebėjimas greitai ir visiškai suskilti veikiant mikroorganizmams. Biologinio skaidumo laipsnis matuojamas pagal tarptautiniu mastu pripažįstamą metodą, nustatytą EBPO (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija). 

Koks yra visų Aura Botanica priemonių biologinio skaidumo laipsnis?

Turint omenyje, kad Kérastase siekia būti atsakingas, tvarus ir prabangus prekių ženklas, visų Aura Botanica priemonių biologinio skaidumo laipsnis yra ne mažiau kaip 96 %*, todėl tai yra vienos iš draugiškiausių aplinkai Kérastase priemonių:

– Bain Micellaire 99 %*

– Soin Fondamental 99 %*

– Concentré Essentiel 99 %*

– Essence d’Éclat 96 %*

*OECD 301 bandymas arba lygiavertis ISO bandymas

Kas yra atsinaujinanti sudedamoji dalis?

Sudedamųjų dalių atsinaujinimą apibrėžia anglies, esančios jos biologiniame šaltinyje, kiekis. Kad ji būtų laikoma atsinaujinančia, anglies turi būti ne mažiau kaip 50 %. 

Atsinaujinanti sudedamoji dalis yra biologinė sudedamoji dalis.

Kas yra žaliosios chemijos sudedamoji dalis?

Tai sudedamoji dalis, apdorota laikantis 12 žaliosios chemijos principų, kuriuos galima apibendrinti 3 kriterijais:

– atsinaujinančiųjų išteklių kilmė (ne mažiau kaip 50 % anglies iš biologinio šaltinio)

– sukurta pagal aplinką tausojančio proceso reikalavimus, siekiant žmogaus ir aplinkos saugumo

– gaminama darant mažą poveikį aplinkai (nėra bioakumuliacijos, yra aukšto biologinio skaidumo laipsnio ir mažai kenkianti vandens organizmams)

Kas yra atsakingai išgauta sudedamoji dalis?

Sudedamoji dalis gali būti laikoma išgauta atsakingai, jei atitinka šiuos kriterijus: yra atsekamos kilmės, jos tiekimo tinklas gerbia pagrindines teises (pvz., žmogaus teises), yra patvirtinta trečiosios šalies ir daro teigiamą socialinį poveikį bendruomenei. 

Pavyzdžiui, Aura Botanica priemonėse esantys arganų ir kokosų aliejai yra atsakingai išgautos sudedamosios dalys.  Tai taip pat yra L'Oréal 2010 metais pradėtos solidarumo programos dalis.  

 

Kuo išsiskiria Aura Botanica pakuotės? Ar jos gaminamos iš perdirbtų medžiagų?

Bain Micellaire 250 ml ir 80 ml buteliukai 100 % gaminami iš perdirbto plastiko – tai pirmoji  Kérastase vonelė, pasiekusi tokį rodiklį. 

 

Kartonas, naudojamas Concentré Essentiel ir Essence d’Éclat pakuotėms, yra sertifikuotas FSC. FSC (angl. Forest Stewardship Council) sertifikatas gužtikrina, kad žaliava gaunama iš miškų, tvarkomų pagal tam tikrus aplinkos, socialinius ir ekonominius reikalavimus. 

Kodėl kai kurių Aura Botanica priemonių pakuotės pagamintos ne iš perdirbtų medžiagų?

Šiuo metu tokių medžiagų, kokios naudojamos pakuočių gamybai, nėra pakankamai. Mes iškėlėme uždavinį savo tiekėjams reikalaudami daugiau pakartotinai naudojamų medžiagų, kurias būtų galima ateityje naudoti kitų priemonių pakuotėms gaminti. 

SILIKONAI

Kokios rūšies silikonai naudojami plaukų priežiūrai?

Silikonai (sudedamosios dalys su metikonu ar siloksanu) yra dirbtiniai polimerai. Yra dvi pagrindinės silikonų rūšys:

• Dimetikonai

o AMODIMETIKONAS arba aminosilikonas prilimpa prie plauko ir padeda atkurti pažeistas jo dalis (amino grupės yra teigiamos ir jos pritraukiamos). Jie padeda plaukams nesusivelti ir yra puikus kondicionierius. 

o DIMETIKONAI suteikia plaukams žvilgesio, švelnumo ir lygumo. Jie puikiai atspindi šviesą ir mažina plaukų elektrinimąsi. 

• Siloksanai plačiai naudojami pramonės sektoriuje (buitinės chemijos, medicinos, kosmetikos ir kt.). Šiai grupei priklauso lakieji cikliniai siloksanai: ciklotetrasiloksanas (D4), ciklopentasiloksanas (D5) ir cikloheksasiloksanas (D6). Šios žaliavos turi unikalių fizikinių ir cheminių savybių (bekvapės ir bespalvės), kurios leidžia patenkinti įvairius kosmetikos poreikius (nelieka riebumo pojūčio, plaukai tampa tarsi šilkiniai, paprasta naudoti odai ir plaukams, po produkto naudojimo oda ir plaukai greitai džiūsta). Siloksanai D4, D5 ir D6 yra plačiai naudojami kosmetikoje (odos ir plaukų priežiūrai, dekoratyvinei kosmetikai). Tačiau siloksanai D4 ir D5 labai veikia vandens ekosistemas, todėl L’Oréal sustabdė D4 naudojimą ir apribojo D5 naudojimą, ši medžiaga naudojama tik nenuskalaujamose priemonėse. 

Daugiau apie silikonus:

http://loreal-dam-front-resources-corp-encdn.brainsonic.com/ressources/afile/120172-b4204-resource-position-siloxanes.html

Koks silikonų vaidmuo plaukų priežiūros priemonėse?

Silikonai naudojami dėl jų unikalių savybių, suteikiančių plaukams žvilgesio, šilko švelnumo ir lygumo. Pavyzdžiui, šampūnuose esantys silikonai suteikia plaukams žvilgesio ir šilko švelnumo, tačiau plaukų neapsunkina. 

 

Jie atstumia vandenį ir padeda suformuoti aplink plauką ploną sluoksnį, saugantį juos nuo drėgmės. Jie yra ir labai geri kondicionieriai. 

 

Silikonai yra plačiai naudojami todėl, kad jie neveikia kitų formulės sudedamųjų dalių (pavyzdžiui, jie lengvai derinami su kitais kondicionieriais ir paviršiaus aktyviosiomis medžiagomis) bei plaukų skaidulų ir baltymų (pavyzdžiui, keratino). Silikonai netrukdo kitoms plaukų priežiūros procedūroms (pavyzdžiui, plaukų dažymui, ilgalaikiam sušukavimui ir kt.), jie apsaugo plaukus ir pagerina jų būklę, plaukai tampa švelnūs, pamaitinti ir lengviau suvaldomi. 

Kodėl kai kuriose priemonėse nėra silikono?

Remdamiesi pojūčiais, kai kurie klientai pirmenybę teikia priemonėms be silikonų, nes jų poveikis kitoks. Šampūnai švelniau plauna, kondicionieriai suteikia natūralesnį rezultatą, plaukai lieka lengvi.

 

Taip pat ir kirpėjai bei plaukų dažymo ekspertai pirmenybę teikia nepadengtoms plaukų skaiduloms prieš plaukų dažymą ir kitus procesus, kurie tampa paprastesni naudojant priemones be silikonų. 

 

Todėl Kérastase, siekdama išplėsti savo asortimentą, sukūrė naują priemonių liniją Aura Botanica, kurioje nėra silikonų. 

 

Ar yra blogų ir gerų silikonų? Arba tokių, kurių reikėtų vengti, ir tokių, kurie yra naudingi plaukams? 

Kérastase priemonėse naudojami silikonai nekelia jokios rizikos vartotojams, jie yra pritaikyti kosmetikos poreikiams ir klientų lūkesčiams. 

Kodėl silikonai turi tokią neigiamą reputaciją?

Kai kurie žmonės mano, kad silikonai kaupiasi plaukų skaidulose. Tai nėra įrodyta, jei silikonai naudojami kokybiškose priemonėse, jie plaukų skaidulose nesikaupia. 

Ar esate įsitikinę, kad silikonai nekelia jokios rizikos sveikatai? 

Sudedamųjų dalių ir formulių saugumas yra pagrindinis mūsų prioritetas. Kérastase jau kelis dešimtmečius saugiai naudoja silikonus plaukų priežiūros priemonėse. Prieš įtraukiant sudedamąją dalį į formulę, atliekama daugybė jos saugumo tyrimų. Mes siūlome priemones, kurios yra saugios, veiksmingos, kokybiškos ir visiškai patikimos. 

Sužinokite daugiau:

http://www.loreal.com/sustainability/l'or%C3%A9al-answers/product---ingredient-safety

Ar silikonai veikia galvos odą, plaukų slinkimą ir plonėjimą? 

Kai kurie žmonės tvirtina turintys tokios patirties, tačiau nėra jokių mokslinių įrodymų, patvirtinančių šią hipotezę. 

Ar sulfatai daro įtaką aplinkai? 

Silikonai yra saugūs vartotojams, tačiau aplinkoje jie lengvai nesuyra. 

Todėl mūsų laboratorijose siekiama sukurti naujo tipo silikonų, kuriuos būtų galima naudoti mažesniais kiekiais ir kurių biologinis skaidumas būtų didesnis, arba panašiomis savybėmis pasižyminčių alternatyvių medžiagų, kurios būtų palankesnės aplinkai. 

SULFATAI

Kas yra sulfatai?

Sulfatai (amonio laurilo sulfatas, natrio laureto sulfatas, natrio laurilo sulfatas) yra paviršiaus aktyviosios medžiagos, kurios sumažina trintį tarp įvairių medžiagų (pavyzdžiui, tarp skysčių arba skysčių ir kietųjų medžiagų), skatina emulsinimo, putojimo ir (arba) sušlapinimo efektą. Jie yra ir veiksmingas kosmetikos gaminių, ypač šampūnų ir valomųjų priemonių, ploviklis. 

Koks sulfatų vaidmuo plaukų priežiūros priemonėse?

Sulfatai – tai plovikliai, užtikrinantys šampūno valomųjų savybių veiksmingumą.

 

Jie taip pat skatina stiprų putojimą, todėl priemones lengviau naudoti ir išskalauti. 

Kada sulfatai pradėti naudoti plaukų priežiūrai? 

1934 metais L'Oréal pristatė revoliucinę plaukų priežiūros priemonę – pirmą kartą plačiajai rinkai buvo pasiūlytas šampūnas be muilo. 

Nuo muilo plaukai sausėja, praranda žvilgesį ir tampa sunkiai šukuojami. Panaudojus riebalų rūgščių sulfatus, šis šampūnas pradžioje buvo vandenyje tirpūs milteliai. Produktas 4 dešimtmetyje buvo perdirbtas ir atsirado paruoštas naudoti kreminės tekstūros šampūnas. 

 

Kérastase naudoja sulfatus savo valomosiose plaukų priežiūros priemonėse, kad galėtų sukurti suderintas formules, pritaikytas kosmetiniams poreikiams ir įvairiems klientų pageidavimams. 

Ar yra gerų ir blogų sulfatų? Arba tokių, kurių reikėtų vengti, ir tokių, kurie yra naudingi plaukams? 

Kérastase priemonėse naudojami sulfatai nekelia jokios rizikos vartotojams, jie yra pritaikyti kosmetikos poreikiams ir klientų lūkesčiams. 

Kodėl sulfatai turi tokią neigiamą reputaciją?

Kai kurie žmonės teigia negalintys naudoti sulfatų. Sulfatai, kaip ir kitos mūsų formulių sudedamosios dalys, yra kruopščiai atrenkami ir atitinka visus reikalavimus.

Sulfatai jau daug metų yra plačiai naudojami plaukų ir odos priežiūros produktų formulėse. Šiuo metu jie turi ilgą naudojimo istoriją, yra išbandyti daugybėje klinikinių tyrimų ir įsitikinta, kad jie yra gerai toleruojami. 

Ar tikrai formulės, kuriose nėra sulfatų, yra švelnesnės plaukams? Jei taip, kodėl? 

Visos mūsų formulės, nesvarbu, su sulfatais, ar be jų, yra pritaikytos įvairių tipų plaukams.

Ar esate įsitikinę, kad sulfatai nekelia jokios rizikos sveikatai?

Sudedamųjų dalių ir formulių saugumas yra pagrindinis mūsų prioritetas. Kérastase jau kelis dešimtmečius saugiai naudoja silikonus plaukų priežiūros priemonėse. Prieš įtraukiant sudedamąją dalį į formulę, atliekama daugybė jos saugumo tyrimų. Mes siūlome priemones, kurios yra saugios, veiksmingos, kokybiškos ir visiškai patikimos. 

Sužinokite daugiau:

http://www.loreal.com/sustainability/l'or%C3%A9al-answers/product---ingredient-safety

Koks jų poveikis plaukų spalvai?

Esama nuomonių, kad sulfatai neigiamai veikia plaukų spalvą, tačiau šiuo metu ši hipotezė moksliškai nėra patvirtinta. 

Kodėl kai kuriose priemonėse nėra sulfatų?

Formulių, kurių sudėtyje nėra sulfatų, veikimas yra kitoks. Naudojant sulfatus, priemonės putoja lengviau ir gausiau. 

Kodėl Aura Botanica asortimente yra vonelė be sulfatų?

Aura Botanica vonelėje yra 3 papildomos paviršiaus aktyviosios medžiagos:

– Kokosų betainas

– Kokosų gliukozidas

– Natrio laurilo sarkozinatas

Jos pasirinktos dėl natūralios ir atsinaujinančios kilmės (daugiausia išgaunamos iš kokosų), ir suderintos viena su kita, kad priemonė veiksmingai, bet švelniai plautų itin lengvomis putomis ir suteiktų plaukams sveiko žvilgesio. 

Ar sulfatai daro įtaką aplinkai? 

Sulfatai daro tam tikrą įtaką aplinkai. Mūsų laboratorijose nuolat siekiama sukurti naujas paviršiaus aktyviąsias medžiagas, kurios būtų palankesnės aplinkai. 

KONSERVANTAI IR PARABENAI

Kas yra konservantai? Kokiu tikslu jie naudojami?

Konservantai yra natūralios arba dirbtinės medžiagos, kurių pagrindinė paskirtis yra apsaugoti nuo fizinio ir cheminio irimo ir mikroorganizmų (bakterijų, mielių, grybelių) dauginimosi kosmetikos produktuose. Dauguma konservantų yra dirbtinai susintetintos medžiagos, priklausančios įvairioms cheminėms grupėms (halogenai, aldehidai, parabenai, glikoleteriai, organinės rūgštys). Konservantai plačiai naudojami siekiant apsaugoti nuo mikroorganizmų maisto produktus ir vaistus. Jie yra būtini daugelio produktų saugumui užtikrinti (losjonai, kremai ir t. t.), nes mikroorganizmų gali atsirasti ir gamybos metu (iš vandens, oro, pakavimo medžiagų), ir pakartotinai naudojant produktą. Kosmetikos produktai galioja ilgai (nuo 6 iki 24 mėnesių nuo indelio atidarymo), ir, skirtingai nuo maisto produktų, jie laikomi kambario temperatūroje. Kosmetikos produktai, kurie nėra pakankamai apsaugoti nuo mikroorganizmų, gali būti pavojingi sveikatai. 

Daugiau informacijos:

http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120173-6ce1f-resource-position-preservatives.html

Kokių konservantų yra Aura Botanica priemonėse? Kodėl pasirinkti būtent tokie?

Aura Botanica priemonėse yra dviejų rūšių konservantų: salicilo rūgšties ir natrio benzoato. Jie yra kruopščiai ištirti ir užtikrina mikrobiologinę apsaugą visą produkto gyvavimo ciklą. 

Jei salicilo rūgšties ir natrio benzoato yra tik Bain Micellaire ir Essence d’Eclat sudėtyje, ar tai reiškia, kad Soin Fondamental ir Concentré Essentiel nėra apsaugoti nuo mikrobiologinių procesų? 

Soin Fondamental ir Concentré Essentiel formulėms nereikalingi papildomi konservantai mikrobiologinei apsaugai visą produkto gyvavimo ciklą užtikrinti. 

Kokia galima rizika?

Nepaisant konservantų svarbos užtikrinant produktų saugumą, dėl jų privalumų dažnai ginčijamasi. 

Konservantai kaltinami dėl alergijų, kai kurių vėžio formų atsiradimo, poveikio endokrininei sistemai. 

 

Konservantų koncentracija kosmetikos produktuose yra griežtai ribojama ir kontroliuojama, ją reglamentuoja įvairios tarptautinės taisyklės. Reguliariai vykdomi įvairūs moksliniai tyrimai siekiant įsitikinti, kad leistinas kiekis nėra pavojingas sveikatai. 

Kodėl L'Oréal priemonės yra saugios?

Mes naudojame tik labai nedidelį konservantų kiekį tam tikrų kategorijų priemonėms, kai kitų tipų apsauga nuo mikroorganizmų yra neįmanoma. Konservantai ir jų koncentracija yra kruopščiai parinkti atlikus tyrimus, siekiant užtikrinti atitinkamą apsaugos lygį. Griežtai laikomasi tarptautinių reikalavimų, todėl produktai vartotojams yra visiškai saugūs. 

 

Mes sukūrėme novatorišką strategiją mikrobiologinei priemonių formulės apsaugai užtikrinti. Ją sudaro: 1) naujų visiškai saugių konservantų kūrimas; 2) naujų pakuočių ir priemonių formulių, kurių neveikia mikrobiologiniai procesai, kūrimas. 

 

Kas yra parabenai?

Parabenai – tai konservantų tipas, plačiai naudojamas maisto, medicinos ir kosmetikos produktams nuo mikroorganizmų (bakterijų, grybelių) apsaugoti. Kosmetikos produktuose naudojami parabenai yra susintetinti dirbtiniu būdu, tačiau jie egzistuoja ir gamtoje – jų yra raudonuose vaisiuose, vanilėje, morkose, įvairiuose augalinės kilmės maisto produktuose, kai kurių rūšių sūriuose, bitininkystės produktuose (pikyje, bičių pienelyje), taip pat žmogaus organizme. 

Daugiau informacijos:

http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120174-43f91-resource-position-parabens.html

Kodėl parabenai kai kuriems kosmetikos produktams yra būtini? 

Daugelio kategorijų produktuose parabenai užtikrina veiksmingą apsaugą nuo bakterijų ir grybelių, jie yra stabilios sudedamosios dalys, veikiančios sinergiškai su kitomis konservantų grupėmis. 

 

Šioje grupėje daugiausia naudojami etilparabenai ir metilparabenai (trumpos grandinės), jie dažniausiai naudojami kartu. Rečiausiai naudojami butilparabenas ir propilparabenas

Kokia galima rizika?

Jau keletą metų parabenų naudojimas kosmetikoje yra prieštaringas. Dėl parabenų gebėjimo jungtis prie estrogenų receptorių manoma, kad šie konservantai sukelia nuo estrogenų kiekio priklausančių rūšių vėžį, pavyzdžiui, krūties vėžį. Tačiau parabenų prisijungimo prie estrogenų receptorių tikimbė yra milijoną kartų mažesnė nei estrogenų (estradiolis 17β), kuriuos gamina žmogaus organizmas. Iki šiol nėra pastebėta jų poveikio žmogaus sveikatai. 

Ar Aura Botanica priemonėse yra parabenų? Kodėl? 

Aura Botanica priemonėse nėra parabenų, nes šioms formulėms buvo pasirinktos alternatyvios medžiagos, neturinčios įtakos priemonių kokybei. 

Daugiau informacijos apie parabenus: http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120174-43f91-resource-position-parabens.html

Ar parabenų yra kitose Kérastase priemonėse? Kodėl?

Kai kuriose Kérastase priemonėse parabenų yra. Parabenai jau kelis dešimtmečius naudojami kai kuriose mūsų kosmetikos priemonėse, tačiau tik tais atvejais, kai jie yra vienintelis būdas mikrobiologinei apsaugai užtikrinti. 

Daugiau informacijos: http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120174-43f91-resource-position-parabens.html

Kodėl L'Oréal priemonės su parabenais yra saugios?

Moksliniai ekspertai iš įvairių tarptautinių sveikatos organizacijų neseniai peržiūrėjo visus toksikologinius duomenis apie 4 parabenus (etilo, metilo, propilo ir butilo parabenus), kurie naudojami kosmetikos gaminiuose, ir patvirtino, kad jie nėra pavojingi žmonėms, jei neviršijama nustatyta parabenų koncentracija. Mes niekada neisime į kompromisus dėl savo produktų kokybės ir saugumo. Mikrobiologinė apsauga yra vienas iš kokybės ir saugumo užtikrinimo komponentų. Priemonėse dažniausiai būna etilo ir metilo parabenų, kurie yra ypač saugūs. Parabenų koncentracija yra griežtai nustatyta, kad jie veiktų mikrobiologinius procesus, tačiau neturėtų pasekmių žmonių sveikatai. Jie naudojami laikantis griežtų tarptautinių taisyklių. Mes toliau kuriame novatoriškas strategijas, susijusias su naujų pakuočių ir formulių kūrimu, kurios leistų sumažinti naudojamų konservantų, iš jų ir parabenų, kiekį. 

KVAPIOSIOS MEDŽIAGOS

Kas yra kvapiosios medžiagos?

Kvapiosios medžiagos yra medžiagų mišiniai, suteikiantys priemonei kvapą; jų dedama į kvepalus, kvapiuosius vandenis ir kitus produktus. Jos naudojamos ir buitinei chemijai bei kosmetikai kvėpinti. 

Jau nuo antikos laikų žmonės naudoja kvapiąsias medžiagas ir jomis prekiauja, jų reikšmė žmonių tarpusavio santykiams ir gerai savijautai yra gerai žinoma. Šios sudedamosios dalys suteikia kosmetikos priemonėms aromatą ir maloniai veikia žmogaus pojūčius. Kvapiosios medžiagos gali būti labai įvairios, jos gali būti tiek natūralios kilmės (rožių, jazminų, levandų, apelsinų, bergamočių), tiek dirbtinai sukurtos. 

Daugiau informacijos: 

http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120179-f1703-resource-position-fragrance-ingredients.html

Kodėl sudedamųjų dalių sąraše yra nurodyta „kvapiosios medžiagos“, o ne konkretūs šių medžiagų pavadinimai? 

Kvapiųjų medžiagų kūrimas yra unikalus procesas, jos dažniausiai kuriamos iš gerai žinomų medžiagų, todėl, siekiant apsaugoti formules, receptai neatskleidžiami. Konfidencialumo sumetimais, saugant komercinę informaciją, kvapiųjų medžiagų sudedamosios dalys išsamiai nesurašomos, išskyrus medžiagas, kurios gali sukelti alergiją. 

Ar Aura Botanica priemonių kvapiosios medžiagos yra natūralios?

Aura Botanica priemonėse esančios kvapiosios medžiagos yra artimos ekologiškoms ir didelio biologinio skaidumo laipsnio. To nebūtų įmanoma pasiekti, jei būtų naudojamos natūralios, bet mažo biologinio skaidumo laipsnio kvapiosios medžiagos. 

Ar Aura Botanica priemonių kvapas turi kvapų terapijos poveikį?

Aura Botanica priemonių kvapą sukuria keli eteriniai aliejai, kuriais yra pagrįsta kvapų terapija. Jiems būdingos žvalinančios ir skatinančios savybės, teigiamai veikiančios žmogaus kūną, protą ir sielą.

Kokia galima rizika?

Dermatologai žino, kad kvapiosios medžiagos gali kai kuriems žmonėms sukelti alergiją. 2003 metais Europos Sąjungos institucijos parengė kosmetikos produktų reglamentą, kuriame apibrėžta, kad vietoj bendros sąvokos „kvapiosios medžiagos“ turi būti nurodytos konkrečios medžiagos. Todėl 26 medžiagos, kurios dažniausiai sukelia alergiją, jei jų kiekis viršija nustatytą lygį (0,01 % nuskalaujamose priemonėse ir 0,001 % nenuskalaujamose priemonėse), turi būti nurodytos produkto etiketėje. Geriau informuotas vartotojas gali saugiau naudoti produktus. Europos vartotojų saugos mokslinis komitetas neseniai peržiūrėjo alergiją sukeliančių kvapiųjų medžiagų sąrašą ir pateikė rekomendaciją šį 26 medžiagų sąrašą išplėsti naujomis medžiagomis, kurios dabar jau taip pat turi būti nurodomos etiketėse. Šiuo metu Europos Komisija glaudžiai bendradarbiauja su mūsų srities atstovais ir ekspertais rengiant naujus optimalius ženklinimo reikalavimus. 

Kodėl L'Oréal priemonės yra saugios?

Mūsų tyrimų grupėje yra konkretūs darbuotojai, atsakingi už kvapiųjų medžiagų saugumą. Mūsų priemonėse esančios kvapiosios medžiagos atitinka IFRA (tarptautinė organizacija, atstovaujanti kvapiųjų medžiagų gamintojams ir nustatanti žaliavų saugumo reikalavimus tiekėjams) parengtus standartus. Be to, sudedamosios dalys turi atitikti griežtas įmonės vidines specifikacijas dėl maksimalaus produktų saugumo. Patikrinus, ar produktas atitinka nustatytus reikalavimus, atliekami klinikiniai tyrimai, siekiant įsitikinti produkto, kuriame yra kvapiųjų medžiagų, saugumu. Dviguba patikra, kurią atlieka L'Oréal ir žaliavų tiekėjas, leidžia užtikrinti, kad produktas yra visiškai saugus. 

ALERGENAI

Kas yra alergenai?

Alergenai – tai medžiagos, kurios yra svetimos organizmui ir tam tikrais atvejais po kelių sąlyčio kartų gali sukelti stipresnę imuninės sistemos reakciją, kuri vadinama alergija. Alergenų natūraliai yra aplinkoje ir maiste. Pavyzdžiui, žiedadulkės ir dulkių erkutės gali sukelti astmos paūmėjimą; riešutai, krevetės ir braškės taip pat gali sukelti stiprią alerginę reakciją. Alergiją gali sukelti ir sintetinės sudedamosios medžiagos, pavyzdžiui, įvairūs medikamentai, dažikliai, kvapiosios medžiagos. 

 

Galima išskirti kelių tipų alergijas. Geriausiai žinomos greitos alerginės reakcijos, kurias dažniausiai sukelia maisto produktai, jos gali būti labai sunkios, ir vėliau išryškėjančios odos reakcijos, kurios pasireiškia, pavyzdžiui, kaip paraudimas ar niežulys, jos gali būti sunkesnių ar lengvesnių formų. 

Daugiau informacijos:

http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120187-54405-resource-position-allergens.html

Kokią riziką kelia kosmetikos priemonės?

Kosmetikos priemonės kartais gali sukelti alergiją, dažniausiai po sąlyčio su jomis. Reakcija priklauso nuo konkrečios produkte esančios sudedamosios dalies, pavyzdžiui, dažiklio, konservanto, kvapiosios medžiagos (remiantis duomenimis). Tokios reakcijos pasitaiko retai, dažniausiai jos pasireiškia priemonės naudojimo vietoje ir visiškai baigiasi nustojus naudoti priemonę. Kilus alerginei reakcijai, gali būti reikalinga dermatologo konsultacija ir atitinkamas gydymas. 

Kodėl L'Oréal priemonės yra saugios?

Mūsų naudojamos sudedamosios dalys yra išsamiai ištirtos siekiant išsiaiškinti, ar jos gali sukelti alergiją. Vertinant kosmetikos priemones, mūsų prioritetas yra saugumas, mes visada tikriname, ar teisingai naudojamas produktas nesukels vartotojams alerginių reakcijų. Galiausiai, mes įsitikiname, kad produktas saugus, atlikdami jo klinikinį tyrimą. Rūpestingai tikriname visus savo sukurtus produktus. 

Tais atvejais, kai ypač dėl specifinių produktų yra žinoma, kad jie gali sukelti alergiją ir rizikos neįmanoma visiškai išvengti turimomis mokslinėmis ir techninėmis priemonėmis, apie galimą riziką informuojame vartotojus produkto etiketėje ir pasiūlome būdą, kaip nustatyti, ar konkrečiu atveju gali kilti alergija. Taip yra su plaukų dažais, mes rekomenduojame atlikti alergijos testą prieš 48 valandas iki plaukų dažymo (žr. plaukų dažai). Pažymėtina, kad esame pirmieji, pasiūlę šį testą. 

 

Žmonėms, žinantiems, kad jiems kartais būna alergija tam tikroms medžiagoms, mes rekomenduojame perskaityti visų kosmetikos gaminių sudedamųjų dalių sąrašą ir įsitikinti, kad juose nėra nepageidaujamą reakciją galinčių sukelti medžiagų.

GLITIMAS

Kas yra glitimas? Ar L'Oréal jį naudoja?

Glitimas yra medžiagų junginys, dažniausiai sudarytas iš baltymų, esančių įvairių javų sėklose, pavyzdžiui, kviečių, miežių, rugių ir avižų. Glitimo yra daugelyje maisto produktų, kuriuose yra grūdų. Jis naudojamas dėl viskoelastinių savybių, dažniausiai šie produktai kepami. 

 

Savo produktuose glitimo, kaip sudedamosios dalies, mes nenaudojame. Tačiau nepaisant mūsų griežtų reikalavimų žaliavoms, mažų glitimo kiekių gali pasitaikyti.

Daugiau informacijos: 

http://loreal-dam-front-resources-corp-en-cdn.brainsonic.com/ressources/afile/120178-f35c9-resource-position-gluten.html

 

Kokia galima rizika?

Glitimo netoleravimas, dar vadinamas celiakija, yra gana dažnas. Tai virškinamojo trakto liga, kuri pažeidžia plonąjį žarnyną ir slopina maisto medžiagų pasisavinimą, todėl gali sukelti didelį organizmui reikalingų medžiagų trūkumą. Šią ligą sunkina maisto, kuriame yra kviečių, miežių, rugių ir avižų, vartojimas. Gydymas reikalauja visą gyvenimą laikytis beglitimės dietos. 

Kodėl L'Oréal priemonės yra saugios?

Mes pasirinkome savo produktuose nenaudoti glitimo kaip sudedamosios dalies. Glitimo kai kuriose žaliavose gali pasitaikyti tik labai maži kiekiai. Žmogaus kūno sąlytis su šiuo mažu kiekiu nesiejamas su jokiu pavojumi sveikatai net glitimo netoleruojantiems žmonėms. Atsitiktinai nurijus produkto, pavyzdžiui, lūpų dažų, kuriuose gali būti nedideli kiekiai glitimo, nepageidaujama reakcija nekils, nes glitimo kiekis bus per mažas. 

 

Žmonės, kurie žino, kad serga celiakija, negali vartoti produktų, kuriuose yra netoleravimą sukeliančių grūdų. Prieš pasirenkant kosmetikos priemonę, galima lengvai patikrinti, ar jų priemonėje yra, skaitant lotyniškus pavadinimus sudedamųjų dalių sąraše (kviečiai: Triticum vulgare; miežiai: Hordeum distichon; avižos: Avena sativa; rugiai: Secale cereale).

NERADOTE ATSAKYMO Į SAVO KLAUSIMĄ?

Į puslapio pradžią